Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Pożegnanie Lata 2022

     Tegoroczny Przegląd Twórczości Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pożegnanie Lata 2022" zorganizowany pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz” był wyjątkowym wydarzeniem z kilku powodów. Po pierwsze odbył się po raz dwudziesty piąty. Po drugie Impreza ta wpisuje się w obchody dwudziestopięciolecia powstania Domu. Po trzecie spotkanie zorganizowano na żywo po dwóch latach pandemii.

     W Pożegnaniu Lata 2022 wzięło udział 26 placówek. Oprócz naszego Domu w Przeglądzie uczestniczyły: DPS Brańszczyk, DPS dla dzieci „FISZOR” z Zabrodzia, DPS z Makowa Mazowieckiego, DPS z Łomży, DPS „Zacisze” z Kowali Oleckich, DPS im. Jana Pawła II z Nasielska,  DPS z Białegostoku z ul. Baranowickiej, DPS z Zakrzewa, WTZ z Zakrzewa, DPS im. ks. kardynała Józefa Glempa z Bramek, DPS PCK z Ostrołęki, DPS pw. św. Franciszka z Asyżu z Tykocina, Rodzinny Dom Opieki z Popiołek, Dzienny Dom Seniora Plus z Ostrołęki, ŚDS z ulicy gen. Władysława Sikorskiego z Ostrołęki, ŚDS z ulicy Starosty Jana Kosa z Ostrołęki, ŚDS z ul. Farnej z Ostrołęki, ŚDS z Białusnego lasku, ŚDS  z Ostrowi Mazowieckiej, ŚDS z Tykocina, WTZ PCK „Otwarte Serca” z Ostrołęki, WTZ „Motylki” z Ostrołęki, DPS z Białegostoku z ul. Świerkowej, WTZ „Domino” z Ostrołęki, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Ostrołęki. Repertuar przedstawiony przez artystów był różnorodny. W trakcie przeglądu zobaczyliśmy: przedstawienia teatralne, montaże słowno-muzyczne, recytacje wierszy i śpiewy piosenek.

     Pierwszy Przegląd Twórczości Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, Uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pożegnanie Lata” odbył się w 1998 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury mieszczącym się w ostrołęckiej dzielnicy Wojciechowice. Ówczesny dyrektor Domu Stanisław Miłoński w przemówieniu rozpoczynającym wydarzenie z przekonaniem stwierdził, że będą kolejne spotkania i czas pokazał, że miał rację.