Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

Jubileusz naszego Domu

Jubileusz 25 – lecia naszego Domu był dla nas wyjątkową uroczystością. Pierwotnie planowaliśmy zorganizować go w 2022 roku, niestety nie było to możliwe z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń jakie wtedy panowały.

Obchody 25 lecia naszego Domu rozpoczęły się od uroczystej Mszy świętej w Kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej – Tadeusza Bronakowskiego.

Po Mszy Świętej obchody przeniosły się do sali widowiskowo – kinowej Ostrołęckiego Centrum Kultury. Tam zaproszeni goście obejrzeli przygotowany specjalnie na tę uroczystość film opowiadający historię powstania Domu Pomocy Społecznej.

Po zakończeniu projekcji filmu głos zabrała Dyrektor Domu – Elżbieta Gniazdowska. Następnie przemówili zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się między innymi: wiceprezydent Miasta Ostrołęki – Anna Gocłowska, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrołęki – Stanisław Szatanek, zastępca kierownika Ostrołęckiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego – Agnieszka Krupińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce – Katarzyna Tańska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce – Bożena Załęska, a także pierwszy dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce – Stanisław Miłoński oraz mama jednego z mieszkańców naszego Domu.

Po części oficjalnej obchodów zaprosiliśmy gości na część artystyczną. Przed publicznością zgromadzoną w sali widowiskowo – kinowej OCK wystąpili mieszkańcy i pracownicy naszego Domu z przygotowanym na ten dzień repertuarem oraz gość specjalny wydarzenia zespół eNSTEMI. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie piosenki "Jeszcze w zielone gramy".

Wydarzenie było wyjątkowym momentem dla Domu. Pokazało, jak wiele wysiłku i oddania zostało włożone w powstanie tej placówki oraz jak bardzo jest potrzebna w społeczeństwie.