Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia

"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem"

O nas

"Działaj zawsze na korzyść bliźniego
Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął
Aby tobie tak czyniono
Nie myśl o tym, co Tobie jest Kto winien
Ale co ty jesteś winien innym”

   Kardynał Stefan Wyszyński

 

Dom Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego  Prymasa Tysiąclecia, to pięknie położony obiekt w kształcie jaskółki w locie, co ma swoje odzwierciedlenie w znaku graficznym, którego Dom używa. Otoczony kwiatami i zielenią tworzy cudowny krajobraz i ciepłe przytulne miejsce.


Nasz Dom jest placówką całodobowego pobytu. Służy wsparciem osobom, które tego potrzebują. Zapewnia pomoc w godnym przeżywaniu i akceptacji życia, zachowania samodzielności, zaspokajania niezbędnych potrzeb bytowych, zdrowotnych, społecznych i religijnych. Posiada bogatą bazę lokalową oraz różnorodną ofertę terapeutyczną. Świadczy usługi na najwyższym poziomie. Uwzględnia w szczególności: wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa Mieszkańców Domu. Przestrzega praw Mieszkańców oraz zapewnia dostęp do informacji o ich prawach.

Dom Pomocy Społecznej znajduje się na obrzeżach miasta przy trasie Ostrołęka – Goworowo – Warszawa. Przeznaczony jest dla 233 osób przewlekle psychicznie chorych. Powierzchnia działki, na której jest zlokalizowany DPS, wynosi ok. 2,3 ha. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi łącznie 7568 m2, w tym czterech zespołów mieszkalnych: A, B, C, F – 5367  m2.

Dom Pomocy Społecznej został utworzony Zarządzeniem Nr 20/96 Wojewody Ostrołęckiego z dnia 2 sierpnia 1996 roku w sprawie utworzenia Domu Pomocy Społecznej oraz nadania statutu. Pierwsi mieszkańcy zamieszkali w Domu w 1997 roku. Dom jest jednostką organizacyjną Miasta Ostrołęki. Terenem działalności Domu jest obszar Miasta, a w ramach wolnych miejsc placówka może przyjąć mieszkańców z innego terenu. W szczególności Dom zapewnia miejsca poza kolejnością kombatantom i osobom represjonowanym oraz ich rodzinom. Mieszkańcy korzystają z bogatej oferty terapeutycznej dostosowanej do ich możliwości oraz indywidualnych zainteresowań.
Mieszkańcy mają możliwość rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności w  pracowniach terapii zajęciowej oraz w sekcji wędkarskiej.